Yazılarımız E-Mail Adresinize Gelsin

12 Ekim 2013 CumartesiEksik Parça Yayınları'nın ilk kitabı ; "ŞANS " :
Kitap çıkmadan önce ilgimi çeken bir kitap olmuştu .Konusu  çok hoşuma gitmişti açıkçası . Bana sinyal gönderen kitaplardan bir tanesiydi  ve okuduğuma  pişman olmadığım için mutluyum .
Çevirisi sade ve akıcıydı .Bazı yerlerde kelime hataları da yok değildi, vardı .Fakat bu okurken  çok fazla göze batmıyor ve cümlenin gidişatını bozmuyordu  . Biraz önce de söylediğim gibi yayınevinin ilk kitabı.Gerek sayfa kalitesi , gerek iç kapak tasarımı ,gerek yazı puntosu  benim için çok iyi idi , kitap titiz bir çalışmanın ürünü olduğunu gösteriyordu .
Konusuna kısaca değinecek olursam ; Ellie adlı bir kızın , ailevi sorunlardan ötürü çok sevdiği arkadaşı ve ilk aşkı Nolan’dan ayrılmak zorunda kalması, lakin ayrılmadan önce birbirlerine verdikleri bir söz  , bu söz ki onları aradan yıllar geçse de birbirine bağlayacak ve belki de son şansları olabilecek bir söz. .Bakalım bu sözü yerine getirebilecekler mi?  (Okuyup göreceksiniz J )

Kitapta; arkadaşlığı – dostluğu , ailevi bağları , aşkı , inancı ,affetmeyi , sevgiyi ve mektupların etkisini   yazar çok güzel bir şekilde anlatmış . Kitap  aynı zaman da Hıristyanlık dinini biraz fazlaca ele almış, bu benim için biraz sıkıcı olmadı desem yalan olur  fakat buna  rağmen kendi inancımıza da uygulayabileceğimiz  bir takım nasihatleri  de içinde barındırıyor.
Kitap, asıl gelişme bölümünde  heyecanlı bir hale dönüştü .Sonlara doğru acaba ne olacak merakıyla okudum .
Kısacası ben bu kitabı  beğendim ve severek okudum . Kitabın içerisinde alınabilecek çok güzel dersler ya da nasihatlar diyeyim , var.

Okumayanlara , okumak isteyen kişilere kesinlikle okumalarını tavsiye ediyorum .Eksik Parça Yayınları’na da bu kitabı biz okuyucularla , buluşturdukları için çok teşekkür ediyorum .İnşaallah yazarın diğer kitaplarını da okumak nasip olur .

 Unutmadan , kitaba bir puan verecek olursam ; ON ÜZERİNDEN SEKİZ PUAN veriyorum . Saygılarımla…

KİTABIN TANITIM VİDEOSU :


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder