Yazılarımız E-Mail Adresinize Gelsin

12 Ekim 2013 Cumartesi


DEX PLUS 'TAN ;
Şu dakika itibariyle, “Dex Kitap’tan çıkmış olan Samantha Young’ın Dublin Caddesi” adlı kitabını okuyup , bitirmiş bulunmaktayım .
Bu kitap için ne yazsam az kalacak , öncelikle onu belirteyim , abartmıyorum bilginize.
Kitap daha piyasaya çıkmadan önce çok sevgili Ütopik Kızların Günlüğü(blog tur)  tarafından çok merak uyandıracak bir şekilde tanıtıldı .Tabi bu tanıtımlar benim üzerimde de etkili oldu.
Neyse. Öncelikle kitabın çevirisi çok ama çok akıcı .Arada tek tüm yazım hataları vardı.Ama o bir nazar boncuğuydu bence . Yazı puntosu ki bu benim için  önemli bir kıstas,  boyut olarak da gayet iyidi .

Sadece Dex’tan minik bir ricam var; lütfen kitap kapaklarını biraz daha sert kapak yapsınlar.O kadar titiz okumama rağmen en ufak  bir kıvrım olunca halimi düşünün diyorum  L Bu bir minik ricaydı .

Gelelim kitaba ; kitap masal tadındaydı  açıkçası , büyüklere masallar diyebileceğim tarzda bir kitaptı. Konusuna kısaca değinecek olursam ; Joss adlı bir kadın var.Joss yaşadığı üzücü bir olay sonucunda  kendi içine kapanık , fazla insanlarla sıkı fıkı olmayı sevmeyen bir tip .Ve Joss bir gün taksi beklerken  aynı anda bir adamla taksiye binmesi sonucu ki  bu adam Braden  , hayatı yavaş yavaş değişecektir. Bu değişim inişli çıkışlı bir hayatı  da beraberinde getirecektir. (okuyun görün )
Kitapta ; aile , arkadaşlık – dostluk ilişkilerini, aşkı- sevgiyi , sadakati , insanların  geçmişte yaşadıkları sorunları ve bu sorunları aşmaya çalışmalarını  vb.  yazar “Samantha Young” çok güzel bir şekilde ele almış.Tabi akıcı okumamız da çevirmenin ve editörlerinde payı büyük.

İlk defa bir kitabı okurken gecenin bir yarısı kahkahalarla güldüm  karnıma ağrılar girdi. Kimi zaman da hüzünledim .Kimi zaman sinir  oldum . Bir sürü duyguyu , bir arada yaşatan bu kitabı ben çok beğendim .

Ve devamını umarım çok beklemeden okumak nasip olur . Okumak isteyenlere tavsiye ediyorum lakin lütfen  +18 yaşından küçükler okumasın .Çünkü kitapta erotizm de mevcut . Rahatsız ediyor mu aşırı derece de ? Hayır,  lakin  küçük yaş grubunun okumaması taraftarıyım .

Bu kitaba bir puan verecek olursam yüz üzerinden bin beş yüz verirdim .

Son olarakta bu kitabı bizlerle buluşturduğu için önce Dex Kitaba , sonrasında  bana bu kitabı hediye ettiği  için , “O”  kişi  kendisini biliyor , çok teşekkür ederim.Saygılarımla…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder