Yazılarımız E-Mail Adresinize Gelsin

18 Ocak 2013 Cuma

Sizlerle en son okuduğum bir kitabın yorumunu paylaşmak istiyorum =)


Aspendos Yayınevi’nden çıkmış olan “ Holly Goldberg Sloan’ın Daima Seninle”, adlı kitabını bitirmiş bulunmaktayım .Aslında  daha önce bitebilirdi fakat  birkaç gündür rahatsızdım bir ıkı gün sarktı bitmesi .
Öncelikle kitabın tanıtımı yapıldığı zaman , kitabın kapağı ve ismi benı çok etkilemişti .Sade bir kapak tasarımına sahip olmasına rağmen ben çok beğendim .Sonra konusunu okuduğumda bu kitabın benlik olduğuna karar verip , aldım .

İyiki  de alıp okumuşum diyorum , gerek sayfa kalitesi , gerek içerik ,gerek çeviri ve sayfalar da bazen ara vermek için  sembolık işaretlerin olması benım çok hoşuma gitti .Genel anlamda çevirisi gayet akıcı olan  bir kitaptı .Tabi aralarda çok ender yazım hataları yok değildi lakin ben bunu nazar boncuğu olarak  adlandırıyorum .
Kitapta ; Emily adlı bir kızın bir Pazar günü kilisede şarkı söylerken , arka sıralarda tek başına oturan Sam adlı bir çocuğu fark etmesi  ve şarkı sonrasında  Emily’nin yaşadığı bir olay sonucunda çocukla yani  Sam’le tanışması ve bunun akabinde gelişen olayları yazar arada hiçbir kopukluk olmadan anlatmış .

Kitapta ; aile ilişkileri , arkadaşlık –dostluk , aşk , sahtekarlık ,kıskançlık ve  ne yaşanırsa yaşansın insanların birbirinden kopmaması  , karakterler arasında ki ilişkiler çok güzel anlatılmış .

Bu kitap aynı zaman da yazarın ilk kitabıymış .Buna rağmen yazar insanların duygularını  kelimelere ve cümlelere çok iyi yansıtabilmiş , bu da yazarın kaleminin güçlü olduğunun göstergesidir.

Takip edeceğim yazarlardan biri oldu benım için ,kısacası .

Bu kitabı okumayan herkese tavsiye ediyorum .Ayrıca bu kitabı çıkardıkları için , Aspendos Yayınevi’ne  teşekkür ediyorum .Saygılarımla…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder