Yazılarımız E-Mail Adresinize Gelsin

3 Eylül 2015 Perşembe

NEHİR ERDEM- HUYSUZ VE RUHSUZ KİTABI'NA YORUMUM:
Müptela Yayınları’ndan çıkmış olan Nehir Erdem’in-Huysuz Ve Ruhsuz adlı kitabı, çok içten- samimi bir dille yazılmış akıcı bir kitaptı.  Yazar,çoğu yerde argo kullansa da, bu kitabı olumsuz anlamda etkilemiyordu.
Hatta çoğu yerde gülmeme bile neden olmuştu. Kitabın bence tek olumsuz yanı; birçok yerde rastladığım yazım yanlışlarıydı. Umarım ikinci baskıda bu hata düzeltilir.

Şimdi kitaba gelecek olursak; kitapta tatlı cadı diye nitelendirebileceğimiz bir kız var adı Doğa. Doğa el bebek gül bebek büyütülmüş bir kız. Biraz sivri dilli bir hatun.Ve inat mı inat. Abilerinin karşı koymasına rağmen bir gün bir şirkette işe başlayacak ve o şirkette Yağız (adının anlamını hakkıyla veren yağız bir delikanlıyla) ile tanışacaktır.

Ve o tanışma sonrasında yaşanacak olaylar zinciri, sizi tamamen  soluk soluğa okuyacağınız bir kitaba esir edecek.

Kitapta; aile bağlarını, arkadaşlık- dostluk ilişkilerini, aşkı, sevgiyi, özellikle iki insan arasındaki didişmeleri, çoğu aman gülerek, çoğu zaman duygulanarak okuyacaksınız.

Hatta çoğu zaman ikiliye sinirde olacaksınız. Kitabın adı:  Huysuz Ve Ruhsuz. Kitap ve ismi birebir örtüşmesine rağmen, ben bu kitaba ikinci bir isim daha buldum o da şu; yanlışlıkla silsilesi yada yanlışlıklar komedyası.                                                                      


Neden böyle bir ismin aklıma geldiğini ancak kitabı okursanız anlayabilirsiniz, çünkü detay verip, okuma hevesinizi kaçırmak istemiyorum. J

Aynı zamanda kitabı okurken, eski filmlerden  yumurcağın filmleri , o filmler  biraz aklıma gelmedi desem yalan olur. Anlayacağınız üzere film tadında bir hikaye idi.

Kısacası, bu kitabı severek okudum. Okumayan ve okumak isteyen kişiler varsa, okumanızı tavsiye ederim.

Öncelikle bu hikayeyi yazdığı için sevgili yazarımız Nehir Erdem’e sonrasında bu kitabı yayınlayarak bizlerle buluşturduğu için Müptela Yayınları’na teşekkür ederim.

Unutmadan bu kitaba bir puan verecek olursam; beş üzerinden dört puan verirdim.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder