Yazılarımız E-Mail Adresinize Gelsin

2 Şubat 2013 Cumartesi

KORIDOR YAYINLARI - KELEBEK ADLI KİTABA YORUMUM :


Kitabın ılk tanıtımı yapıldığı zaman  açıkçası  kapağı bana itici gelmişti .Konusunu  da pek anlayamamıştım .Sonra historıcal romance tr sayfasının  yöneticisi olan abla,  kitabın yorumunu yapmıştı  ve yorumu okuduğumda  kafamda kitap biraz şekillenir gibi oldu .Sonrasında İstanbul Tüyap Kitap Fuarı’nda ,kitabı gördüm  hatta stand elemanı baya bir methetti lakin hala tereddüdüm vardı .Sonra , kitabın okuyan arkadaşların ve bir ablanın yorumunu okuyarak kitabı almaya karar verdim .

Gene de  endişeliydim kitap hakkında .Çünkü  kitabın tarzı , benim tarzım dışıydı .Neyse okumaya başladım  .Bir kere çevirisi son derece güzel ve akıcı bir kitap .Kelime hatası yoktu .Sayfalar su gibi akıyordu .Yazı puntosu tam istediğim gibiydi. Bir kitapta en başta bunlara çok dikkat ederim .Benden bu konuda  tam puan aldı .

Kitabın içeriğinden bahsedecek olursam ; kitap baştan sona kadar esrarengizliğini bozmayan ,heyecanın  son sayfasına kadar nüksettiği   bir kitap . Bana göre : kadın edebiyatı ile fantezinin (erotizm ki çok aşırı derecede erotızm yoktu ) harmanlanıp ,çok değişik ve güzel bir kitap ortaya konmuş .

Kitapta; bir sürü kadın karakterin yaşam öyküsü var (Rachel , Maggie ,Carmelita ,Ann , vb ).Ve bu karakterlerin birbiriyle yolları , olaylar sonucunda  kesişiyor .Bu kadınların kimi , çok başarılı  ama mutsuz , kimi hayatın sillesini yemiş ama asla pes etmeyen  kadınlar .
Hele Rachel , ne kadar masum ne kadar temiz  genç bir hanımken talihsiz bir olay sonucu , evinden  ve ailesinden ayrılır  fakat talıhsızlıkler peşini bırakmaz .Ayrıca çok saftır , herkese ınanıcak kadar .Bir gün karşısına  çok yakışıklı  kendısınden yaşça büyük bir adam çıkar adı : Danny’dir .Bu adam onu hiç istemediği bir hayata sürükleyecektir .Onun saflığından yararlanacaktır .Fakar Rachel ,çok iyimser bir insan olduğu için  hayata her daim pozitif bakan bir insandır .Ancak en büyük darbeyi , sevdiğim adam Danny’den yiyecektir.Bu darbe onu kendisine getirecek ve hayatının dönüm noktası olucaktır .Asıl olaylar zinciri bu darbeden sonra başlayacaktır .(Fazla detaya girmek istemiyorum ,okuyun görün )

Her sayfasını  soluksuz okuduğum bu kitabı, herkesin okumasını özellikle hemcinslerimin (KADINLARIN ) okumasını tavsiye ediyorum .Kitabın içerisinden çıkarılacak çok ders var .

Ve inşaallah bu kitabın filmi olur .Filmi olursa , iyi bir senaryo ve oyuncularla  ,konu itibariyle OSCARI  alacağına eminim .Abartmıyorum .Çok etkilendim .

Son olarak bu kitabı çıkardığı için “KORIDOR YAYINLARINA” sonsuz teşekkür ederim .Devamı  var sanırım  bu kitabın  ,heyecanla devamını  beklıyor olacağım .Saygılarımla…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder